• rozwiń

Deszcze uratują nasze portfele?

Wiosenne deszcze ratują nasze pieniądze - uważają eksperci. Dzięki wiosennym opadom tegoroczne zbiory powinny być wyższe niż przed rokiem - oceniają specjaliści od produkcji żywności.

Cytowani przez agencję Reutera eksperci przewidują, że całkowite zbiory mogą być o ponad 3 procent lepsze niż przed rokiem. To zaś oznacza, że ceny żywności nie powinny w Polsce być dużo wyższe niż dotychczas.

Dobry stan upraw potwierdza też Główny Urząd Statystyczny, który policzył, że pozimowe straty w zasiewach są niewielkie.

- Szacuje się, że zbiory pszenicy wyniosą w 2008 roku 8,68 miliona ton - czyli o 4,3 procent więcej niż zeszłoroczne 8,23 miliona ton - mówi Wiesła w Łopaciuk z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Łopaciuk ocenia, że całkowite zbiory zbóż w Polsce, która jest największym producentem w regionie, mogą sięgnąć w tym roku 28 milionów ton, czyli być o milion ton wyższe niż w 2007 roku.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane