• rozwiń

Dell wysłał pracowników z Łodzi na 2 miesiące do Irlandii

Dell wysłał pracowników z Łodzi na 2 miesiące do Irlandii
Foto: TVN24 Foto: Pracownicy Della zaczęli pracę od szkolenia

Pierwszych 400 polskich pracowników fabryki Dell w Łodzi rozpoczęło szkolenia w miejscowości Limerick, gdzie znajduje się pierwsza europejska fabryka firmy Dell. Po powrocie w listopadzie rozpoczną pracę w fabryce.

Pracownicy reprezentują różne działy - od produkcji, przez kontrolę jakości i materiałów, po działy administracyjne.

O wybudowaniu zakładu produkcyjnego w Łodzi Dell poinformował we wrześniu ub.r. Amerykańska firma chce sprostać rosnącemu popytowi na swoje produkty i rozszerzyć ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej. Otwarcie fabryki zaplanowano na jesień 2007 roku. Będą w niej produkowane m.in. notebooki.

W początkowej fazie w zakładzie znajdzie zatrudnienie około tysiąca osób, a w najbliższych latach suma ta wzrośnie do trzech tysięcy. Inwestycja pochłonie 200 mln euro. Spodziewane inwestycje pośrednie, ze strony firm współpracujących z amerykańskim producentem, zamkną się kwotą ok. 53 mln euro. Polski zakład ma być najnowocześniejszym obiektem firmy Dell na świecie.

Fabryki Della znajdują się w Limerick (Irlandia), Austin, Nashville i Winston Salem (Stany Zjednoczone), Penang (Malezja), Xiamen (Chiny) oraz Eldorado do Sul (Brazylia). Plany przewidują również uruchomienie zakładu w Sao Paulo w Brazylii i w Indiach.

Koncern został założony w 1984 roku przez Michaela Della, wówczas studenta uniwersytetu w Austin w Teksasie. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 70 tys. pracowników, a jej przychody w ostatnich czterech kwartałach wyniosły 57,4 mld USD.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane