• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Dell rzuca rękawicę Apple

Dell rzuca rękawicę Apple
Foto: Dell Foto: Tak wygląda Streak firmy Dell

Dell - trzeci na świecie producent komputerów - pokazał właśnie swój nowy produkt. Na dwa dni przed europejską premierą iPada pokazano Streak-a, pierwszy tablet w ofercie tego producenta. W czerwcu ma on pojawić się na rynku brytyjskim, a latem w USA.

Streak jest mniejszy od słynnego już konkurenta firmy Apple - jego ekran mierzy 12,7 centymetra - ale funkcjonalnie mu nie ustępuje. Wielkością przypomina właściwie duży smartfon, który można włożyć do kieszeni.

Pracuje pod systemem operacyjnym Android, co oznacza, że może korzystać z bogatej i szybko rosnącej biblioteki programów dla tego systemu. W przeciwieństwie do iPada potrafi wyświetlać obiekty flash ze stron internetowych - nie straszne mu więc animacje w tej technologii czy wideo z YouTube.

Z internetem może się łączyć zarówno przez Wi-Fi, jak i sieć komórkową UMTS.

Producent nie podał jeszcze ceny urządzenia, ale analitycy rynku spodziewają się, że będzie ona zdecydowanie niższa niż w przypadku tabletu Apple.

Także Hewlett-Packard, inny wielki producent komputerów osobistych, zapowiedział wypuszczenie na rynek rywala dla iPada, który ma nosić nazwę Slate. Nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących urządzenia.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane