• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Degradowani przez Google skarżą się w Brukseli

Degradowani przez Google skarżą się w Brukseli
Foto: TVN24 Foto: Google znów musi się bronić

Komisja Europejska poprosiła koncern Google, właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, o skomentowanie skarg złożonych przez konkurentów. Trzy specjalistyczne wyszukiwarki skarżą się, że są degradowane przez giganta, bo wśród jego wyników ciężko je znaleźć.

Rzeczniczka KE ds. gospodarczych i finansowych Amelia Torres powiedziała, że Komisja nie otworzyła na razie formalnego śledztwa. Potwierdziła jednak otrzymanie skarg od trzech firm, których nazw nie podała.

Według przedstawicielki Google'a Julii Holtz chodzi o brytyjski portal Foundem porównujący ceny, francuską wyszukiwarkę prawniczą ejustice.fr oraz należący do Microsoft serwis Ciao!, yakże porównujący ceny towarów.

Zarzucają one Google'owi, że nie przestrzega zasad konkurencji, a dokładniej degraduje je w swojej wyszukiwarce. Amerykański koncern zapewnia jednak, że jego działania są zgodne z europejskimi zasadami konkurencji i że nie dojdzie do formalnego śledztwa.

Albo Google, albo nic?

Potęga Google coraz bardziej kłuje w oczy konkurencję. W USA koncern ma 65 proc. rynku, a w Europie - prawie 90 proc.

Niedawno amerykańscy i europejscy regulatorzy wyrazili zgodę, aby w strategiczny sojusz weszły Yahoo! i Microsoft, które wspólnymi staraniami miałyby nieco uzdrowić rynek przez wyszarpnięcie jego części Google.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane