• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Decydujący moment dla światowej gospodarki"

- Jestem pewien, że pracując razem, z czasem możemy przezwyciężyć ten kryzys i wprowadzić gospodarki naszych krajów z powrotem na ścieżkę wzrostu - oświadczył prezydent George Bush w cotygodniowym przemówieniu radiowym. Zostanie ono wyemitowane w sobotę, ale Biały Dom opublikował jego tekst w już piątek, przed szczytem G20.

Amerykański prezydent zapowiedział, że będzie pracował z światowymi przywódcami nad podstawowymi reformami, takimi jak większa przejrzystość operacji rynkowych i zapewnienie odpowiedniej regulacji światowych rynków, firm i produktów finansowych.

- To jest decydujący moment dla światowej gospodarki - podkreślił Bush. - W długim okresie Amerykanie mogą być spokojni o przyszłość naszej gospodarki - ocenił.

Dodał też, że "śmiałe środki" przyjęte przez kraje na całym świecie w odpowiedzi na kryzys finansowy mają wpływ na odmrożenie rynku kredytów i umożliwiły przedsiębiorcom dostęp do krótkoterminowego finansowania.

- Będzie to wymagało więcej czasu, aby te rozwiązania zaczęły funkcjonować w pełni, i przed nami jeszcze wiele trudnych dni, ale Stany Zjednoczone i ich partnerzy podejmują właściwe działania, by przetrwać kryzys - oświadczył Bush.

Przywódcy krajów G20 w piątek wezmą udział w uroczystej kolacji w Białym Domu, a w sobotę będą dyskutowali na temat kryzysu finansowego.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane