• rozwiń

Dawali 30 miliardów dolarów. Za mało

Dawali 30 miliardów dolarów. Za mało
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Prudential odprawiony z kwitkiem

Jedno z największych przejęć w historii sektora finansowego - odwołane. Brytyjski ubezpieczyciel Prudential wycofał się z planów zakupu azjatyckiego oddziału AIG, czyli spółki AIA. Strony transakcji nie mogły porozumieć w sprawie ostatecznej ceny.

AIG chciało za swój azjatycki oddział 35,5 mld dol. Prudential początkowo zgodził się tyle zapłacić, ale później jednak, pod naciskiem akcjonariuszy, w tym funduszu BlackRock, brytyjska firma zaczęła domagać się ścięcia ceny do 30 mld dol . AIG się się nie zgodziło i negocjacje zakończono.

Teraz Prudential będzie musiał zapłacić karę za zerwanie umowy. W sumie poniesione przez niego koszty nieudanej transakcji wraz z karą to 660 mln dolarów.

Według źródeł CNBC, AIG zdecyduje się teraz prawdopodobnie sprzedać AIA na giełdzie. Debiut ma być planowany na październik.

AIG potrzebuje 132 miliardów dolarów, by spłacić dług wobec rządu USA, a raczej amerykańskich podatników, których pieniądze uratowały firmę przed upadkiem.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane