• rozwiń

Danone zwolni 900 osób w Europie

Danone zwolni 900 osób w Europie
Foto: Danone Foto: Koncern zatrudnia w Europie kilkanaście tysięcy osób

Największy producent jogurtów na świecie, francuska firma Danone zwolni 900 osób w swoich filiach w całej Europie z powodu spadku sprzedaży produktów w minionym roku. To efekt przede wszystkim słabych wyników w krajach południa kontynentu. Zwolnienia obejmą kadrę kierowniczą i administrację, a nie załogi fabryk.

Producent takich marek jak Activia, czy woda Evian zanotował co prawda w zeszłym roku wzrost sprzedaży na całym świecie o 5,4 proc. (20,1 mld euro), ale na Starym Kontynencie sprzedaż produktów Danona spadła o 3 proc. Najgorzej było w Hiszpanii, a niewiele lepiej we Włoszech i Grecji.

Europa - siła i słabość koncernu

Dlatego szefostwo koncernu zdecydowało się na poważne cięcia. Nie chce jednak ograniczać produkcji, zwalniając załogę pracującą przy samym procesie wytwórczym swoich produktów, dlatego ograniczy dość znacznie kadrę kierowniczą i administrację obsługującą jej filie rozsiane po całym kontynencie.

Danone zdecydował się na zwolnienia we wszystkich krajach, choć nie wiadomo, w jakich proporcjach. Cięcia wytłumaczono faktem, że Europa wciąż zapewnia koncernowi ponad 40 proc. rocznych zysków ze sprzedaży produktów, dlatego spadek sprzedaży na największym rynku zbytu musi się przełożyć na oszczędności w tym samym miejscu.

W ciągu dwóch lat Danone chce zaoszczędzić prawie 200 mln euro. Koncern ma kilka fabrykyk i rozlewni wody w Polsce: w Warszawie, w Bieruniu na Górnym Śląsku, Opolu, Krotoszynie, w Cięcinie, Jeleśni i Mirosławcu koło Żywca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane