• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Damski krawiec bankrutem

Damski krawiec bankrutem
Foto: TVN24 Foto: To już koniec Monnari

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki Monnari Trade - podała spółka w komunikacie. Wniosek w tej sprawie Monnari złożyło w sądzie w pierwszej połowie maja.

"Sąd wyznaczył sędziego komisarza w osobie Sędziego Sądu Rejonowego Pana Dariusza Stępińskiego i syndyka masy upadłości w osobie Pana Grzegorza Pawlaka" - napisano w komunikacie. Postanowienie sądu uprawomocni się po siedmiu dniach.

Lider na dnie

Spółka jeszcze niedawno pisała o sobie "lider na polskim rynku eleganckiej i markowej odzieży dla kobiet powyżej 30 roku życia". Mimo tego już w maju złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Zmusiły ją do tego "pogarszająca się w niekorzystnych warunkach rynkowych sytuacja".

W pierwszym kwartale spółka miała prawie 14 mln zł netto. - Spadek sprzedaży jest bardzo duży, realizujemy plan restrukturyzacji. Musimy na pewno zamknąć część nierentownych salonów, około 30 proc. - mówił wtedy w TVN CNBC Biznes Marek Banasiak, prezes Monnari Trade.

- Osobiście uważam, że spółka która ma 63 mln złotych własnych kapitałów, która generuje codzienne przychody, która zatrudnia 1700 osób, to nie jest spółka, o której można by mówić, że upadłość likwidacyjna byłaby jakimkolwiek sensownym rozwiązaniem - przekonywał prezes.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane