• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Dam pracę w zarządzie TVP! Od listopada

Dam pracę w zarządzie TVP! Od listopada
Foto: TVN24 Foto: Do zakończenia walki o władzę w TVP droga daleka

Cztery osoby będą w nowym zarządzie TVP. Warunki konkursu na prezesa i trzech członków zarządu telewizji uchwaliła w poniedziałek późnym wieczorem rada nadzorcza spółki. Ogłoszenie o konkursie ma się ukazać w prasie w środę, od tego momentu kandydaci do zarządu będą mieli dwa tygodnie na nadesłanie swoich zgłoszeń.

W TVP władzę ma obecnie tymczasowy zarząd, który tworzy dwoje delegowanych członków Rady nadzorczej TVP: Bogusław Szwedo jako p.o. prezesa telewizji i Małgorzata Wiśnicka-Hińcza jako członek zarządu. Nowy zarząd przejął władzę w TVP po długotrwałym sporze sądowym z poprzednim p.o. prezesa spółki Piotrem Farfałem, który nie uznawał legalności wyboru nowej RN TVP, a w konsekwencji także wybranego przez nią zarządu. Jak donosi "Dziennik", niewykluczone, że o stanowisko w zarządzie telewizji będzie się ubiegać Patrycja Kotecka.

Według rozmówców "DGP" Kotecka miała mówić po swojej zeszłotygodniowej rozmowie z p.o. prezesa, że na razie będzie "doradzać Szwedo". Jednak według gazety ambicje byłej wiceszefowej Agencji Informacji są zdecydowanie większe - chce się ubiegać właśnie o miejsce w zarządzie.

Sprzątają po Farfale

Farfał ostatecznie opuścił budynek TVP po tym, jak z rejestru władz spółki wykreślił go Krajowy Rejestr Sądowy. Na rozpatrzenie w sądzie czeka jeszcze odwołanie byłego prezesa od tej decyzji. Nowa rada nadzorcza TVP wielokrotnie zapowiadała, że konkurs na docelowy zarząd TVP ma być przeprowadzony sprawnie i szybko, a nowego prezesa spółki możemy poznać na początku listopada. Według mediów, w tym okresie tymczasowe władze TVP mają zakończyć proces "czyszczenia" po ekipie Piotra Farfała.

jaś//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane