• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

"Dalsze cięcie stóp - prawdopodobne"

"Dalsze cięcie stóp - prawdopodobne"
Foto: fotorzepa Foto: Sławomir Skrzypek: Dalsze obniżki stóp procentowych są prawdopodobne

- Dalsze obniżki stóp procentowych są prawdopodobne - uważa szef Narodowego Banku Polskiego. Sławomir Skrzypek zapewnił, że wszystkie dane z rynku będą przed decyzją ws. stóp szczegółowo przeanalizowane.

- Jesteśmy w dalszym ciągu w cyklu obniżek, więc obniżki są prawdopodobne - tłumaczył Skrzypek. Dopytywany w tym kontekście o sytuację naszej waluty, zaznaczył, że kolejne obniżki stóp procentowych powodowały pozytywną reakcję złotego. Kurs polskiej waluty nieco wzrastał, a dopiero następnie "podążał za trendem".

"Obniżki stóp nie osłabiły złotego"

Skrzypek nie zgodził się z opinią, że ostatnie obniżki stóp wpłynęły na osłabienie kursu złotego. - Przyczyny są zupełnie inne - podkreślił.

Szef NBP nie spodziewa się też, by w tym roku kurs złotego mógł mieć wpływ na poziom inflacji. - Inflacja stopniowo będzie podążała do celu, który osiągnie jeszcze w tym roku, może być nawet nieco poniżej celu - mówił. Zaznaczył, że jeszcze w tym miesiącu podana zostanie najnowsza prognoza.

Cięcie także w resorcie

Powiedział także, że czeka na odpowiedź premiera na jego list i na informację o szczegółach cięć w budżecie. Pytany, kiedy spotka się z Donaldem Tuskiem, odparł: - Wtedy, kiedy zostanę zaproszony.

mon/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane