• rozwiń

Daimler traci zyski

Zysk operacyjny niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Daimler zmniejszył się w ubiegłym roku ponad trzykrotnie, z 8,7 mld euro do 2,7 mld - poinformował zarząd Daimlera.

W jego komunikacie zaznaczono, że są to dane wstępne i jeszcze nie zweryfikowane. Zysk operacyjny (skrót nazwy angielskiej EBIT) to zysk spółki przed odliczeniem podatków i odsetek.

Jako zasadnicze przyczyny pogorszenia sytuacji finansowej Daimlera podano obciążenia z tytułu rozwiązanej unii z Chryslerem oraz słabe wyniki działu samochodów osobowych Mercedes-Benz Cars.

Podkreślono również, że w roku 2007 wysokie przychody uzyskano między innymi dzięki sprzedaży części udziałów w zachodnioeuropejskim koncernie aerokosmicznym EADS.

W salonach - w normie

Daimler sprzedał w ubiegłym roku łącznie 2,1 mln pojazdów, osiągając w ten sposób niemal poziom roku 2007. Obroty koncernu zmniejszyły się z 99,4 mld euro do 95,9 mld - co przy uwzględnieniu czynnika kursów wymiany oznacza spadek o 1 proc.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane