• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Czy twój komputer to zombie?

Czy twój komputer to zombie?
Foto: sxc.hu Foto: Czy na pewno panujesz nad tym, co robi twój komputer?...

Dwanaście milionów nowych komputerów zostało "porwanych" i wbrew woli swych prawowitych właścicieli wykonuje zadania zlecone przez cyber-przestępców - podaje zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym firma McAfee w cytowanym przez BBC raporcie.

Autorzy opracowania zwracają uwagę, że liczba nowych komputerowych "zombie" wzrosła o połowę w porównaniu z podobnym okresem sprzed roku. Według nich najwięcej, bo aż 18 procent zainfekowanych komputerów mają Amerykanie, wyprzedzając Chiny, gdzie 13 procent maszyn jest w dyspozycji "porywaczy".

Jednocześnie firma Deloitte Touche Tohmatsu zwraca uwagę na coraz większe ekonomiczne zagrożenie, stwarzane przez opanowane przez cyber-przestępców komputery. - Nasza gospodarka, najważniejsze elementy infrastruktury, wiele z naszych militarnych operacji - wszystko to zależy od niezakłóconego funkcjonowania Sieci - mówi BBC generał Keith Alexander z amerykańskiej National Security Agency (NSA), który kieruje też specjalna komórką do zwalczania cyber-przestepczości, powołana niedawno w Pentagonie.

Generał porównuje znaczenie do swobody i bezpieczeństwa działania w cyber-przestrzeni do swobody żeglugi po morzach w w XIX wieku i dostępu do przestrzeni powietrznej w XX wieku. Zauważa on jednocześnie, że USA powinny być gotowe do prowadzenia ofensywnych i obronnych operacji wojskowych operacji w cyber-przestrzeni.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane