• rozwiń

Czy powstanie największy kabel?

Czy powstanie największy kabel?
Foto: sxc.hu Foto: Po połączeniu Astra z Vectrą powstalaby największa sieć kablowa w Polsce

Po miesiącach prasowych zapowiedzi rusza sprzedaż Astera, czwartej pod względem liczby klientów sieci kablowej w kraju. – W ciągu kilku tygodni zostanie wybrany doradca inwestycyjny przy sprzedaży sieci kablowej Aster – mówi "Rzeczpospolitej" Janusz Arciszewski, prezes tej spółki i pośrednio jeden z akcjonariuszy. Najbliżej kupna Astera jest gdyńska Vectra.

Aster ma 380 tys. abonentów, a jego głównym właścicielem jest fundusz private equity Mid Europa Partners. – Nasz właściciel ma pięcioletni horyzont inwestycyjny, który kończy się w przyszłym roku. Nic więc dziwnego, że będzie chciał wyjść z inwestycji – powiedział Arciszewski.

Z informacji gazety wynika, że najbliżej kupna Astera jest obecnie gdyńska Vectra: numer dwa w rankingu sieci kablowych z 753 tys. abonentów. Jeśli dojdzie do transakcji, nowy podmiot wyprzedzi krajowego lidera – UPC Polska.

Jak twierdzi informator "Rz", w toku rozmów ustalona została nawet wstępna wartość transakcji. Ma chodzić o 1,7 mld zł. Nie jest to jednak zapłata za akcje, ale kwota, którą trzeba by wyłożyć, biorąc na siebie dług operatora. Zadłużenie Astera to około 1,5 mld zł.

Vectra nie skomentowała tych informacji. Także Mid Europa milczała.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane