• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Czy nasze konta bankowe są bezpieczne i nierówne płace. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Czy nasze konta bankowe są bezpieczne i nierówne płace. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o cyberatakach, przed którymi ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego. Zapytamy też o nierówności w wynagradzaniu, a także przeanalizujemy debatę na temat imigrantów w Unii Europejskiej.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegł w poniedziałek instytucje sektora finansowego przed możliwymi atakami hakerów na ich systemy teleinformatyczne. Przekazał listę zaleceń, których realizacja ograniczy ryzyko związane z atakami.

Urząd zarekomendował wszystkim instytucjom rynku finansowego, by zwróciły szczególną uwagę na ryzyko związane z obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego.

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat zapytamy, jak chronić się przed tego typu atakami.

Nierówne płace za pracę

W TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy też o nierównościach płacowych. Jak wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego, nierówności między mężczyznami i kobietami gwałtownie maleją, głównie w zakresie zdrowia i edukacji, ale na pełną równość na planie zawodowym trzeba czekać do 2095 roku. W raporcie podkreślono, że od 2006 roku nierówności pod względem zatrudnienia zmalały w niedużym stopniu. "Trzeba będzie 81 lat, aby całkowicie wyeliminować te nierówności" - stwierdza raport.

Zestawienie Światowego Forum Ekonomicznego, które objęło 142 kraje, pokazuje, że nierówności między kobietami a mężczyznami wyraźnie spadły w sektorze zdrowia i edukacji.

Spór o imigrantów

Przyjrzymy się także zaostrzającemu się sporowi o imigrantów w Unii Europejskiej. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zdecydowany jest położyć kres pojmowaniu swobody przemieszczania się ludzi w ramach UE jako "bezwarunkowego prawa". Z kolei zdaniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel prawo obywateli Unii Europejskiej do swobodnego poruszania się nie może stać się przedmiotem negocjacji.

W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, w jakim kierunku może pójść unijna debata ws. imigrantów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane