• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Czy gospodarka zamarznie?

Czy gospodarka zamarznie?
Foto: TVN24 Foto: Minister finansów uspokaja: pomimo ciężkiej zimy polska gospodarka urośnie w tym roku o 3 proc.

Sroga zima może dać się we znaki polskiej gospodarce. - Taka pogoda może obniżyć Produkt Krajowy Brutto w pierwszym kwartale o kilka dziesiątych procent - przyznał w rozmowie z RMF FM minister finansów Jacek Rostowski.

Szef resortu finansów dodał jednak, że efekt nie powinien być wyraźnie odczuwalny i bolesny. Przypomnijmy, że prognoza gospodarcza zapisana w ustawie budżetowej na ten rok przewiduje wzrost PKB na poziomie 1,2 proc. - Bardziej realny wydaje się jednak wzrost zapisany w planie konwergencji - przyznał minister Jacek Rostowski.

W dokumencie przesłanym do Komisji Europejskiej Ministerstwo Finansów założyło tegoroczny wzrost gospodarczy na poziomie 3 procent.

jednak niektóre sektory gospodarki z powodu zimy bardzo mocno ucierpią - na przykład budownictwo - mówi TVN CNBC Biznes Erenest Pytlarczyk główny analityk BRE Banku.

- Niestety są sektory polskiej gospodarki takie jak choćby budownictwo, częściowo także i przemysł, transport, które ewidentnie na takim wybuchu zimy i ostrej zimie będą traciły. Co prawda jest wyższe zużycie energii i to w tej kategorii będziemy widzieli, ale efekt może okazać się negatywny dla wzrostu gospodarczego - uważa Pytlarczyk.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane