• rozwiń
  • WIG20 2160.87 +0.28%
  • WIG30 2446.91 +0.29%
  • WIG 56947.83 +0.29%
  • sWIG80 11473.66 +0.20%
  • mWIG40 3642.68 +0.60%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:42

Dostosuj

Czy dojdzie do bojkotu filmu "Wilk z Wall Street"?

Czy dojdzie do bojkotu filmu "Wilk z Wall Street"?
Foto: thewolfofwallstreet.com Foto: Obraz Martina Scorsese jest adaptacją wspomnień Jordana Belforta. W tej roli - Leonardo DiCaprio

Córka jednego z oszustów giełdowych z Wall Street współpracującego z Jordanem Belfortem (na kanwie wspomnień Belforta powstał film "Wilk z Wall Street") nawołuje do bojkotu obrazu w reżyserii Martina Scorsese.

Christina McDowell, a wcześniej Christina Prousalis, córka finansisty, który współpracował z Jordanem Belfortem, napisała w liście do "Los Angeles Weekly", że film promuje nieuczciwe praktyki i należy go zbojkotować. Przywołała też upokorzenia i krzywdy, które ją spotkały po tym, jak oszustwa jej ojca wyszły na jaw.

Sprzedana moralność?

"Martin, twój film jest niebezpieczną i lekkomyślną próbą udawania, że tego typu historie są zabawne. Naprawdę chcecie promować historie osób, które powaliły Amerykę na kolana?" - napisała Christina McDowell.

Córka Prousalisa twierdzi też, że finansowy oszust, narkoman i alkoholik nie powinien być pozytywnym bohaterem filmu.

"Uważasz, że jego ofiary, których obecnie nie stać na wykupienie recept, czy wysłanie dzieci na studia, będą chciały zobaczyć ten film? Myślisz, że możemy zapomnieć jego krzywdy, które  jego ofiary odczuwają do dziś? Czy warto zamiatać je pod dywan, aby sprzedać bilet do kina? - pyta córka negatywnego bohatera wydarzeń z Wall Street.

Tragiczne wspomnienia

W liście czytamy też, że gdy ojciec Christiny McDowell Tom Prousalis trafił do więzienia, to wciąż oszukiwał swoją rodzinę mówiąc, że jest niewinny. Twierdził, że został wrobiony przez rząd.

"W dniu, w którym mój ojciec miał iść do więzienia, to ja musiałam go odwieźć. Mama zamknęła się w łazience i płakała" - wspomina w swoim liście  McDowell.

Córka Prosalisa opisała tragiczną historię swojej rodziny, która przez lata musiała zmagać się z biedą i wierzycielami, którzy ścigali jej ojca.

"Pewnego dnia wróciłam do domu i okazało się, że mam mnóstwo telefonów od wierzycieli i adwokatów z groźbami procesu. Ojciec zostawił na moje nazwisko prawie 100 tysięcy dolarów długu. Odszedł i nigdy nic mi o tym nie powiedział" - pisze McDowell.

Historia oszusta w Polsce

Obraz Martina Scorsese jest adaptacją wspomnień Jordana Belforta, uzależnionego od narkotyków i zakrapianych imprez maklera-hedonisty z Long Island, który w 1998 roku został skazany na 22 miesiące więzienia za wyłudzenia i pranie brudnych pieniędzy. W Polsce film wchodzi na ekrany 3 stycznia 2014 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane