• rozwiń
  • WIG20 2162.89 +0.32%
  • WIG30 2448.70 +0.27%
  • WIG 57050.32 +0.27%
  • sWIG80 11477.33 -0.10%
  • mWIG40 3650.00 +0.15%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:31

Dostosuj

Czy będzie zgoda na wpółpracę Yahoo! z Microsoftem?

Czy będzie zgoda na wpółpracę Yahoo! z Microsoftem?
Foto: PAP/EPA Foto: Yahoo! przez 5 lat zatrzyma 88 proc. zysków z reklam w wyszukiwarce

Umowa spółek Yahoo! i Microsoft może napotkać na opór ze strony regulatorów rynku - mówi część analityków, komentując porozumienie dwóch internetowych gigantów. Eksperci spodziewają się jednak, że ostatecznie regulatorzy zgodzą się na partnerstwo spółek.

Według obserwatorów, 10-letnia umowa firm o współpracy w obszarze wyszukiwania treści w internecie, wzbudzi niepokój o konkurencję na rynku.

Liczba najważniejszych silników wyszukujących informacje online spadnie do dwóch - połączonego Yahoo! i Microsoft oraz Google. Część ekspertów uważa jednak, że partnerstwo - wbrew pozorom - zaostrzy konkurencję, bo ktoś wreszcie stawi czoła Google, które ma aż 65 procent amerykańskiego rynku wyszukiwarek.

Yahoo! i Microsoft zdają sobie sprawę z tego, że regulatorzy wnikliwie przeanalizują sytuację - ale mają nadzieję na sfinalizowanie umowy do początku przyszłego roku.

W środę firmy wynegocjowały porozumienie, które daje Microsoftowi dostęp do drugiej największej grupy użytkowników wyszukiwarek na świecie. Zapewnia tej firmie również potencjalnie silną broń w jej internetowym arsenale do walki z najsilniejszym konkurentem - firmą Google.

Umowa pozwoli Microsoftowi przedstawić swoją zaktualizowaną niedawno wyszukiwarkę Bing większej liczbie ludzi. Producent oprogramowania z Redmond uważa, że jego wyszukiwarka jest tak samo dobra, jeśli nie lepsza niż Google'a. Przejęcie odpowiedzialności za wyszukiwanie na Yahoo!, jednym z najczęściej odwiedzanych portali, daje Microsoftowi okazję do zmiany przyzwyczajeń internautów, którzy do tej pory używali Google'a.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane