• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Czterech chętnych na zakup GPW

Czterech chętnych na zakup GPW
Foto: TVN24.pl Foto: GPW zmieni właściciela

Wszyscy zaproszeni są chętni. Deutsche Boerse, London Stock Exchange (LSE), NASDAQ OMX oraz New York Stock Exchange Euronext (NYSE Euronext) - te cztery wiodące światowe giełdy odpowiedziały na zaproszenie polskiego resortu skarbu w sprawie prywatyzacji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

"Wszyscy zaproszeni inwestorzy potwierdzili zainteresowanie udziałem w procesie, składając wymagane zobowiązania do zachowania poufności" - podkreśla ministerstwo w komunikacie.

W nowe ręce

Kolejnym etapem będzie udostępnienie przez MSP inwestorom dokumentu zawierającego szczegółowe informacje dotyczące GPW. Na początku maja resort skarbu ma skierować listy do inwestorów w tej sprawie. Po zapoznaniu się z dokumentem informacyjnym, inwestorzy będą uprawnieni do złożenia wstępnych ofert nabycia akcji GPW. Harmonogram prywatyzacji przewiduje otwarcie ofert wstępnych w czerwcu.

Strategia prywatyzacji GPW zakłada, że MSP zaprosi inwestorów branżowych do składania ofert na kupno do 73,82 proc. akcji GPW samodzielnie lub w konsorcjum z inwestorem finansowym.

W wyniku transakcji MSP zachowa udział w akcjonariacie GPW na poziomie 25 proc. plus jedna akcja. Według ministra skarbu Aleksandra Grada, pierwsza sprzedaż akcji GPW powinna nastąpić w tym roku. Zakończenie prywatyzacji jest planowane w perspektywie dwóch-trzech lat.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane