• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Człowiek Roku" nie zaskoczył rynków

"Człowiek Roku" nie zaskoczył rynków
Foto: TVN24 Foto: Decyzja Fed zgodna z oczekiwaniami

Ben Bernanke, ogłoszony przez tygodnik "Time" człowiekiem roku, postąpił zgodnie z oczekiwaniami inwestorów. Fed, którym kieruje Bernanke, pozostawił stopy procentowe na poziomie 0 - 0,25 proc. i zasygnalizował, że nie podwyższy ich przez długi czas.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie. Jednocześnie Fed podtrzymał swoją postawę do utrzymywania takiej polityki.

Nic nowego

W komunikacie po dwudniowym posiedzeniu FOMC (Funduszu Komitetu Otwartego Rynku - red.) nie pojawiło się właściwie nic nowego. Podkreślono po raz kolejny, że sytuacja w gospodarce poprawiła się od czasu ostatniego posiedzenia, a osuwanie się rynku pracy spowalnia. Sektor nieruchomości wykazuje pewne oznaki poprawy na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Jedną ze zmian w treści komunikatu jest wymienienie w nim wszystkich "ratunkowych" operacji kredytowych i określenie terminu zakończenia ich funkcjonowania. Żadna z dat nie jest jednak zaskoczeniem. Fed zaznaczył, że nie zamierza ich zmieniać.

mkg//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane