• rozwiń
  • WIG20 2168.64 +0.58%
  • WIG30 2455.02 +0.53%
  • WIG 57159.98 +0.46%
  • sWIG80 11467.41 -0.19%
  • mWIG40 3648.37 +0.10%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:48

Dostosuj

Czesi zwinęli skrzydła. Zawieszone loty m.in. do Krakowa

Czesi zwinęli skrzydła. Zawieszone loty m.in. do Krakowa
Foto: Wikipedia/ Richard Janura Foto: Central Connect Airlines latały m.in. do Krakowa

Czeskie linie lotnicze Central Connect Airlines (CCA), latające m.in. z Pragi do Krakowa, nieoczekiwanie zawiesiły loty na wszystkich obsługiwanych trasach. CCA od maja ubiegłego roku były w stanie upadłości, ale nadal utrzymywały swą flotę i połączenia.

W komunikacie umieszczonym na swojej stronie internetowej linie lotnicze CCA poinformowały, że nie osiągnęły planowanych zysków ze sprzedaż biletów."Dlatego też kierownictwo spółki CCA zdecydowało (...) czasowo wstrzymać ruch na wszystkich obecnych regularnych kierunkach w celu optymalizacji działania i poprawy planu restrukturyzacji" - poinformował w komunikacie na stronach spółki jej sekretarz, Danesz Zatorsky.

Ostatnie loty

Ostatni samolot CCA odleciał w poniedziałek o 21.30 z Pragi do Ostrawy. Na płycie lotniska pozostała natomiast mająca startować 10 minut później maszyna do Lublany. O klientów, którzy wcześniej wykupili bilety, ma zadbać czeski przewoźnik narodowy CSA.

Obsługiwane trasy

CCA od maja ubiegłego roku były w stanie upadłości, ale nadal utrzymywały swą flotę i połączenia. Linie regularnie latały z Pragi do Ostrawy, Krakowa, Lublany, Berlina, Hanoweru i Stuttgartu. Bilety na te połączenia sprzedawała m.in. kompania CSA, która nie obsługiwała wymienionych kierunków.

Wniosek o upadłość CCA złożyła szwedzka spółka Siemens Financial Services z powodu długów za dzierżawę samolotu. Według niej CCA jest jej winna około 295 tys. dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane