• rozwiń

Czesi stawiają na podatek liniowy

Czesi stawiają na podatek liniowy
Foto: TVN24 Foto: Czesi stawiają na podatek liniowy

Rządząca w Czechach koalicja podjęła decyzję o wprowadzeniu liniowego podatku dochodowego od osób fizycznych od roku 2009 - poinformował w swoim wystąpieniu w telewizji premier Czech Mirek Topolanek.

Stawka podatku została ustalona na 12,5 proc. Pierwotnie podatek liniowy miał zostać wprowadzony w Czechach od przyszłego roku na poziomie 15 proc. Czy ten pomysł zarzucono, na razie nie wiadomo.

Czechy to nie jedyny kraj w naszym regionie, który będzie mieć podatek liniowy. Na razie pochwalić nim się mogą Estończycy, którzy już w 1991 roku zapoczątkowali ten trend. Za Estonią podążyły Łotwa (1994), Litwa (1994), Rosja (2001), Serbia (2003), Ukraina (2003), Słowacja (2003), Gruzja (2004) i Rumunia (2005).

Dyskusje o prowadzeniu podatku liniowego w naszym kraju trwają niemal od chwili wejścia w życie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W ostatniej kampanii wyborczej z hasłem wprowadzenia takiego świadczenia wchodziła Platforma Obywatelska.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane