• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Czesi przejmują feralny odcinek A2

Czesi przejmują feralny odcinek A2
Foto: TVN24 Foto: Zmiana wykonawcy na A2

Czeska firma Boegl&Krysl przejęła od Dolnośląskich Surowców Skalnych całość robót na odcinku C autostrady A2. Zapewnia, że prace mają być realizowane zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez GDDKiA. Odcinek C początkowo budowany był przez chiński Covec.

Po zerwaniu kontraktu z Covekiem latem ub.r. (Chińczycy nie płacili podwykonawcom), odcinek C na trasie ze Strykowa do Konotopy przejęło konsorcjum Boegl&Krysl i DSS. Ta druga firma popadła jednak w finansowe tarapaty.

Dlatego najpierw w styczniu przeorganizowano prace na odcinku, a wczoraj kontrolę nad całością projektu przejęła Bogl&Krysl. Partnerzy podpisali jednak aneks do umowy, na mocy którego członkiem konsorcjum nadal pozostaje DSS.

"W ramach konsorcjum firma Bogl&Krysl odpowiedzialna jest za pełen zakres prac drogowych na odcinku C autostrady A2. Dotychczas Boegl&Krysl zrealizował - zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez GDDKiA - 22 obiekty mostowe na odcinku C autostrady A2 w zakresie ustrojów nośnych" - czytamy w komunikacie spółki. "Zamknięcie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2012 r." - napisała firma.

"Duże przedsięwzięcie"

Strony porozumiały się we wszystkich kwestiach dotyczących organizacji budowy, rozdziału robót i finansowania projektu. Spółka Boegl&Krysl została umocowana do reprezentowania konsorcjum przed GDDKiA, do podpisywania w imieniu konsorcjum umów z podwykonawcami i dostawcami oraz przyjmowania płatności.

Zamknięcie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2012 r.

Boegl&Krysl

"Przejęcie całości robót na odcinku C autostrady A2 z pewnością jest dużym przedsięwzięciem. Zależy nam na wywiązaniu się z powziętych zobowiązań oraz zapewnieniu przejezdności autostrady na Euro 2012. Złożyliśmy już do GDDKiA program naprawczy dla realizacji odcinka C. Zamierzamy zintensyfikować prace tak, by powzięte przez nas zobowiązania zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad" - stwierdził cytowany w komunikacie członek zarządu Boegl&Krysl Ivo Sochorek.

Grupa Boegl&Krysl działa od 1993 r., a w 1995 połączyła się z niemiecką firmą Max Boegl. W Polsce jest obecna od 2004 r. i realizuje budowy dróg i obiektów mostowych. Boegl&Krysl w Czechach oraz na Słowacji znajduje się w pierwszej dziesiątce firm budowlanych, a na rynku niemieckim plasuje się na 3. pozycji.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane