• rozwiń

Czerwień zalała parkiety

Czerwień zalała parkiety
Foto: PAP Foto: Masowe spadki na światowych giełdach

Giełdowi gracze mają przed sobą dzień próby cierpliwości przed rozpoczęciem kolejnych sesji w Stanach Zjednoczonych. A scenariusze nie są optymistyczne. Większość indeksów poszła mocno w dół.

W czwartek rano polskiego czasu giełda w Japonii spadła o dwa procent, a giełda w Chinach o 3,7 proc. Najbardziej stracił indeks koreańskiej giełdy, bo aż ponad sześć proc.

Giełdy w Azji mocno spadły za sprawa sytuacji na Wall Street. Podczas środowych notowań w Nowym Jorku główny indeks Dow Jones spadł poniżej psychologicznej bariery 13 tys. punktów.

Przez to odżyły obawy o kondycję rynku ryzykownych kredytów hipotecznych. Chwilami nawet o ponad 20 proc. spadały akcje Countrywide Financial - największej w Stanach Zjednoczonych firmy udzielającej kredytów hipotecznych, a która ma kłopoty z pozyskaniem środków i utrzymaniem płynności finansowej.

Analitycy banku Merrill Lynch obniżyli akcjom spółki rekomendację z "kupuj" do "sprzedaj", tłumacząc to problemami z płynnością w sektorze kredytowym. Bez echa przeszła też deklaracja amerykańskiego banku centralnego, że w razie potrzeby wprowadzi on do obiegu dodatkowe ilości pieniędzy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane