• rozwiń

Czekają nas cztery lata stania w korkach

Czekają nas cztery lata stania w korkach
Foto: sxc.hu Foto: Inwestycje zablokują miasta

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań i Gdańsk wydadzą na remonty dróg i torowisk prawie 18 mld złotych - szacuje "Gazeta Prawna". Przewiduje jednak, że miasta będą przejezdne dopiero za cztery lata.

Kwota ta ma być przeznaczona przede wszystkim na remonty dróg (z wyłączeniem obwodnic) i komunikację miejską, w Warszawie m.in. na metro i Most Północny.

Według gazety, najwięcej utrudnień komunikacyjnych, i to najdłużej trwających, czeka mieszkańców stolicy. Na remonty i budowy przewidziano tu bowiem najwięcej pieniędzy - 9,3 mld zł, a czas na ich wydanie - do 2013 roku. W Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu mają się one skończyć rok wcześniej.

- Układy drogowe polskich miast dopiero zaczynają przypominać te ze średnio rozwiniętych miast Zachodu, bo o USA nie ma nawet co wspominać - przytacza dziennik opinię prof. Wojciecha Suchorzewskiego - współautora polityki transportowej Warszawy. Tymczasem natężenie ruchu w polskich miastach zbliża się już do tego co obserwuje się w miastach za oceanem - zwraca uwagę "Gazeta Prawna".

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane