• rozwiń

Czechowickie zapałki znów na sprzedaż

Czechowickie zapałki znów na sprzedaż
Foto: sxc.hu Foto: Czechowickie zapałki znó na sprzedaż

Resort skarbu zaprasza do przetargu w sprawie kupna akcji Fabryki Zapałek "Czechowice". Do kupienia jest 85 proc. kapitału zakładowego spółki w Czechowicach-Dziedzicach. Oferty można składać do 29 grudnia. Nabywcami mogą być zarówno podmioty krajowe, jak i zagraniczne.

To kolejna próba prywatyzacji Fabryki Zapałek. W połowie października na trzecie w tym roku ogłoszenie o sprzedaży 85 proc. spółki akcji do MSP nie wpłynęła żadna oferta.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w kwietniu, chęć udziału wyraziło pięć firm. Były to spółki: Warter z Warszawy i Maksimum z Katowic oraz Edward Kowalewski, a także wytwórca zapałek z Niemiec KM Zuendholz International i litewski Peronas. Po analizie ofert resort odstąpił w czerwcu od negocjacji. Kolejne zaproszenie do przetargu zostało ogłoszone jeszcze w czerwcu. Zainteresowanych prywatyzacją nie było.

Czechowicka firma jest potentatem na polskim rynku. Rocznie wytwarza około 27 miliardów zapałek. W ubiegłym roku firma przyniosła 1,16 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 32,2 mln zł. Resort ma 100 proc. akcji firmy. Sprzedaje 85 proc. akcji, pozostałe trafią w ręce pracowników firmy.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane