• rozwiń
  • WIG20 2250.31 +0.07%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Czarny piątek coraz bliżej. Zobacz, czego lepiej nie kupować

Czarny piątek coraz bliżej. 
Zobacz, czego lepiej nie kupować

"Czarny piątek" to doskonały dzień dla łowców przedświątecznych okazji. Amerykański serwis Market Watch radzi, których produktów lepiej tego dnia nie kupować. Ale doradza również, kiedy wskazane przedmioty będą przecenione. Warto tym propozycjom przyjrzeć się, bo coraz częściej również polskie sklepy urządzają w tym czasie wyprzedaż. W Stanach Zjednoczonych "czarny piątek" wypada już w tym tygodniu.

1. Zimowa odzież

Sprzedawcy liczą, że cześć kupujących uda się do sklepów, by zakupić brakujące zimowe akcesoria. Dlatego obniżki dotkną je selektywnie i w najmniejszym stopniu. Zdecydowanie lepiej kupować zimową odzież od stycznia do marca, czyli po sezonie.

 

2. Narzędzia

O wiele korzystniej jest zakupić narzędzia wiosną, bo wtedy będą najtańsze. W USA najkorzystniejszym okresem są, na tego typu zakupy okolice Dnia Ojca.

 

3. Pościel

Zdecydowanie lepiej ciężką zimową pościel zakupić w styczniu, gdy sklepy zaczną się jej pozbywać. Teraz wiele osób, przygotowuje swoje mieszkania dla gości, dlatego sprzedawcy nie mają powodów by przeceniać ten towar w czarny piątek.

 

4. Ozdoby choinkowe

Wydaje się, że okres przedświąteczny to najgorszy okres na zakup choinkowych ozdób. Zdecydowanie lepiej zaplanować zakup o wiele wcześniej, czyli choćby zaraz po wakacjach. Wtedy za sztuczne drzewka choinkowe, czy lampki zapłacimy o 25 proc. mniej.

 

5. Sprzęt fitness

Okres zimowy to czas w którym lepiej nie zaniedbywać sylwetki. Wzmożony ruch i zainteresowanie sportem w tym czasie jest zdecydowanie uzasadniony. Ceny nie spadną znacznie. Eksperci podkreślają, że prawdziwi łowcy okazji powinni poczekać jeszcze kilka tygodni.

 

6. Telewizory „doorbusters”

Telewizory przecenione nawet o 50 proc. okazują się często o wiele gorsze, niż te dostępne w sklepach w ciągu roku. Mają po prostu mniej funkcji. Nie są to produkty najwyższej jakości. Zdecydowanie lepsze okazje czekają na nas podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas.

 

7. Pakiety lotnicze i wakacyjne

Wiele hoteli oferuje tańsze noclegi na czarny piątek. Nie jest to jednak najlepszy okres na zaplanowanie wypoczynku. Promocje oferowane w czarny piątek nie różnią się od tych dostępnych w ciągu roku. Więc jeżeli nie mamy takiej potrzeby, to możemy odłożyć ten wydatek na później.

 

8. Luksusowa produkty

I w tym wypadku eksperci mówią, że czarny piątek to nie najlepszy okres na zakup. Biżuteria i zegarki, są o wiele tańsze w grudniu, gdy sprzedawcy pozbywają się zapasów. Jeżeli więc chcemy bliską nam osobę obdarować czymś pięknym i drogocennym, np. z okazji Walentynek, to warto taki prezent kupić tuż po świętach.

 

9. Kosze upominkowe

Zdecydowanie lepszym okresem na zakup takiego kosza jest okres tuż przed Bożym Narodzeniem. Wtedy to sprzedawcy muszą pozbyć się produktów, które mogą się zepsuć. Więc będą one o wiele tańsze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane