• rozwiń
  • WIG20 2193.10 +0.62%
  • WIG30 2485.53 +0.58%
  • WIG 57950.03 +0.58%
  • sWIG80 11588.85 0.00%
  • mWIG40 3739.54 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:08

Dostosuj

"Coś jest nie tak z cenami prądu"

"Coś jest nie tak z cenami prądu"
Foto: TVN24 Foto: Rząd sprawdzi, czy ceny prądu nie rosną nielegalnie

- Spodziewaliśmy się podwyżek cen prądu, choćby z powodu wzrostu cen węgla, ale ceny, jakie niektóre spółki oferują swoim klientom, są grubo przesadzone - uważa wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. I zapowiada, że rząd nie dopuści do nieuzasadnionych podwyżek cen energii.

Ministerstwo gospodarki przygotowuje analizę sytuacji związanej z podwyżkami cen prądu. Adam Szejnfeld ocenił, że z cenami energii jest "coś nie tak".

Wiceminister zaznaczył, że resort monitoruje sytuację z kilku powodów, m.in. sytuacji w górnictwie, która może wpłynąć na stan zapasów węgla w elektrociepłowniach.
- Obserwujemy to, co dzieje się na giełdzie energii. Tam ceny szaleją, a nie ma żadnego powodu, by skakały one o kilkadziesiąt, czy nawet 300 proc. - dodał.

Ceny szaleją, a nie ma żadnego powodu, by skakały one o kilkadziesiąt, czy nawet 300 proc.

Szejnfeld o cenach prądu

W środę na giełdach energetycznych prąd zdrożał nawet o 300 proc. w stosunku do cen sprzed świąt. Grzegorz Onichimowski, prezes Towarowej Giełdy Energii powiadomił o tym Komisję Nadzoru Finansowego.

- Chcemy mieć diagnozę sytuacji, wyciągnąć z niej wnioski i przystąpić do działania - powiedział.

Analitycy rynku spodziewali się jednocyfrowych podwyżek cen energii, tymczasem niektóre spółki energetyczne przedstawiają swoim odbiorcom podwyżki sięgające nawet 15 proc.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane