• rozwiń

Coraz więcej zdrowych Niemców

Coraz więcej zdrowych Niemców
Foto: TVN24 Foto: Coraz mniej Niemców na zwolnieniu lekarskim

W pierwszej połowie 2007 roku liczba pracowników, którzy poszli na zwolnienie lekarskie, była najniższa od czasu zjednoczenia.

Niemiecki "Die Welt" donosi, że w pierwszej połowie 2007 roku liczba pracowników, którzy poszli na zwolnienie lekarskie, była porównywalna z poziomem w RFN z 1970 roku i najniższa od czasu zjednoczenia Niemiec.

Z najnowszych badań niemieckiego ministerstwa zdrowia wynika, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku zatrudnieni spędzili na zwolnieniu jedynie 3,6 dnia przeznaczonego na pracę. To stanowi 3,34 proc. czasu pracy.

W zeszłym roku było to 3,37 proc. Badanie wykazało także różnice regionalne. Okazuje się, że Niemcy z dawnej NRD częściej idą na "L-4" (3,59 proc.) niż ich rodacy z zachodniej części kraju (3,29).

Wyniki badania zaskoczyły ekonomistów, bo zwykle w czasie dobrej koniunktury zazwyczaj więcej osób korzysta z "chorobowego".

mag

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane