• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Compensa i WARTA opóźniały wypłatę odszkodowań. KNF nałożył wysoką karę

Compensa i WARTA opóźniały wypłatę odszkodowań. KNF nałożył wysoką karę
Foto: tvn24/ TVN24 Foto: Komisja Nadzoru Finansowego wydała komunikat ws. kar dla towarzystw ubezpieczeniowych

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła we wtorek karę za dwa towarzystwa ubezpieczeniowe - Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group oraz Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" SA. W sumie kary to prawie 300 tys. zł.

Jak informuje Komisja w komunikacie po posiedzeniu, Compensa otrzymała karę w wysokości 70 tys. zł "za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych".

Kara dotyczy też "niewywiązania się w ustawowym terminie z obowiązku poinformowania osoby występującej z roszczeniem, że odszkodowanie jej nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości niż określona w zgłoszonym roszczeniu".

Także "WARTA"

Za takie same przewinienia KNF ukarała dziś też karą 120 tys. zł Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" SA. "WARTA" SA - jako następca prawny HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń SA - otrzymało także karę pieniężną w wysokości 100 tys. zł.

Kara także dotyczy "niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz niewywiązanie się w ustawowym terminie z obowiązku poinformowania osoby występującej z roszczeniem, że odszkodowanie jej nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości niż określona w zgłoszonym roszczeniu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane