• rozwiń
  • WIG20 2158.83 +0.19%
  • WIG30 2445.30 +0.22%
  • WIG 56949.94 +0.30%
  • sWIG80 11462.29 +0.10%
  • mWIG40 3636.94 +0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:21

Dostosuj

Co po kryzysie? Drożyzna i wojny

Co po kryzysie? Drożyzna i wojny
Foto: sxc.hu Foto: Złe wieści dla świata

- Kryzys doprowadzi ostatecznie do wojen i ekstremalnej drożyzny - uważa Marc Faber, znany szwajcarski ekonomista, który ze względu na bezustannie pesymistyczne podejście do rynków zyskał przydomek Dr Doom (dr Zagłada). Według niego świat nie wyciągnął żadnych wniosków z ostatnich wydarzeń.

- Dmuchana obecnie na fali kredytów kolejna bańka w końcu pęknie z hukiem - twierdzi Faber, którego na swoich stronach cytuje "Rzeczpospolita". Podkreśla, że zanim to jednak nastąpi, rządy nadal będą drukowały ogromne ilości pieniędzy, co doprowadzi do drastycznego wzrostu inflacji, a gospodarki przestaną reagować na dalszą stymulację.

- Kryzys niczego nie rozwiązał. Wręcz przeciwnie. Rynki są dziś mniej przejrzyste niż wcześniej. Bilanse finansowe państw upadają, a nadużycia, które wcześniej doprowadziły do kryzysu, nadal są kontynuowane – powiedział Faber podczas konferencji w Singapurze.

Powtórka z historii

Zdaniem Fabera, kryzys doprowadzi ostatecznie do międzynarodowych wojen. A wtedy ceny towarów nieuchronnie poszybują w górę. - Zwykłe rodziny ucierpią przez kryzys najbardziej. A rządy, aby odwrócić uwagę społeczeństw, rozpętają wojny. Jeśli będzie trzeba, same wymyślą sobie wrogów – przewiduje.

Zdaniem Marca Fabera, kapitalizm, tak, jak wcześniej komunizm, musi się w końcu załamać. Twierdzi, że aby tego uniknąć, rządy powinny przestać ingerować w gospodarkę i pozwolić jej stanąć na nogi o własnych siłach.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane