• rozwiń
  • WIG20 2120.36 +0.49%
  • WIG30 2425.87 +0.44%
  • WIG 56407.14 +0.36%
  • sWIG80 11591.64 +0.01%
  • mWIG40 3786.21 -0.03%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:24

Dostosuj

Co można kupić za 1 euro?

Co można kupić za 1 euro?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Sieć Electro World obecna była w Polsce przez 4 lata

Szokowali niskimi cenami sprzętu elektronicznego, teraz sami zostali sprzedani za... 1 euro. Przynoszącą straty polską sieć Electro World brytyjski właściciel sprzedaje Domowi Maklerskiemu IDM SA. Taką informację potwierdził na antenie TVN CNBC Biznes Grzegorz Leszczyński, prezes IDM SA.

Electro World 4 lata temu głośno wchodził na polski rynek, rozpoczynając wojnę cenową pomiędzy sprzedawcami elektroniki. Wojnę rozpętał, ale sam nie przyniósł zysku swym posiadaczom.

- Transakcja została dokonana dosłownie wczoraj, w związku z tym to wszystko jest jeszcze świeże i nie chciałbym tutaj wchodzić w szczegóły. Kupujemy spółkę, która jest operatorem działalności w Polsce, i jak najbardziej czujemy się właścicielem całej firmy - mówi na antenie TVN CNBC Biznes prezes IDM SA Grzegorz Leszczyński.

"DSG International informuje, że zawarło porozumienie sprzedaży Electro World Poland z Domem Maklerskim IDMSA, który współpracuje z Mix Electronics, jednym z największych detalistów na polskim rynku" - stwierdzono w oficjalnym komunikacie.

8 istniejących placówek Electro World mieści się między innymi w Warszawie, Katowicach i Łodzi. Sieć na wartym obecnie około 5 miliardów złotych rynku zdobył nawet 5 procent udziałów. Mix Electronics, ma sieć około 200 sklepów, ale udział w rynku sięga 7 procent.

Właściciel Electro World, brytyjska firma DSG, starała się sprzedać sieć już od 9 miesięcy. Brytyjska prasa pisze, że choć jedno euro to symboliczna cena, DSG pozbywa się sklepów z ulgą.

Według Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa IDM SA, sieć będzie kontynuować dotychczasową działalność, nie wiadomo jednak, czy forma prowadzenia biznesu pozostanie bez zmian.

ram/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane