• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Co ma bank? Bank ma zarabiać

Co ma bank? Bank ma zarabiać
Foto: TVN24 Foto: Cezary Stypułkowski od 1 października jest prezesem BRE Banku

BRE Bank powinien zwiększyć dochodowość i powrócić do polityki wypłacania "poważnych" dywidend - takie są poglądy nowego prezesa spółki. Cezary Stypułkowski pierwszego dnia urzędowania rozesłał list do pracowników.

Stypułkowski dobrze ocenia zarządzanie kosztami w banku, ale zapowiada zwiększenie dochodowości - napisała "Rzeczpospolita", która dotarła do treści listu.

"Bank zanotował poważne straty w dwóch latach i był trzykrotnie dokapitalizowany. Nie płaciliśmy poważnej dywidendy. W porównaniu z innymi czołowymi bankami notowanymi na GPW nie daliśmy inwestorom szczególnie zarobić. To powinno się zmienić" - cytuje fragment pisma prezesa.

Z listu wynika, że nowy prezes jest zwolennikiem ostrożnego podejścia do udzielania kredytów walutowych: w liście zauważył, że BRE Bank jest trzeci pod względem sumy bilansowej w polskim sektorze bankowym, ale to wynik właśnie dużego portfela kredytowego, zwłaszcza kredytów hipotecznych w walutach obcych. I zapowiedział, że dalsza gwałtowna ekspansja w tym obszarze nie będzie możliwa.

Nowy prezes podkreśla swoje zdziwienie tym, że BRE Bank, którego akcjonariuszem jest niemiecki Commerzbank nie wypracował statusu „banku pierwszego wyboru” dla niemieckiego biznesu w Polsce.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane