• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Co czwarty Polak wybiera zakupy w sieci

Co czwarty Polak wybiera zakupy w sieci
Foto: sxc.hu Foto: Coraz więcej Polaków korzysta ze sklepów internetowych

Coraz więcej Polaków robi zakupy w sieci - czytamy w "Rzeczpospolitej". Do e-sklepów przyciągają ich niższe ceny i szeroka oferta produktów. Dostrzegając ten trend, coraz więcej firm oferuje swoje usługi w internecie, dzięki czemu ich obroty rosną. Jednak do Europy wciąż nam jeszcze daleko.

Gazeta dotarła do najnowszego raportu Euromonitor International, z którego wynika, że w tym roku obroty e-sklepów w Polsce wzrosną o ok. 18 proc., czyli do ponad 5,2 mld zł. Biorąc pod uwagę również coraz bardziej popularne serwisy aukcyjne, cały rynek zakupów w sieci będzie wart już 15,5 mld zł.

"W sieci można dostać niemal wszystko – od produktów firm, które nie mają u nas jeszcze swoich sklepów, przez mieszkania, samochody po czasami bardzo specyficzne produkty jak robaki dla wędkarzy, podsłuchy do telefonów komórkowych, nagrobki, pokazy striptizu czy usługi wróżek" - czytamy w "Rz".

E-sklepów już blisko 10 tys.

Doskonałe perspektywy handlu w sieci potwierdzają same firmy. - Rośniemy nawet szybciej niż rynek. Widzimy wzrost zainteresowania zwłaszcza droższymi produktami, choćby aparatami fotograficznymi. Internetowe zakupy są coraz popularniejsze i taka tendencja utrzyma się co najmniej kilka lat – mówi gazecie Sabina Krupa, dyrektor ds. sprzedaży w sprzedającym elektronikę Neo24.pl.

Gdzie handel, tam też konkurencja. Pod koniec 2009 r. na polskim rynku działało 7,6 tys. e-sklepów. W tym roku ich liczba ma wzrosnąć do 10 tys. Doskonałe wyniki osiągają też serwisy aukcyjne. Po I kwartale roku lider Allegro zanotował wzrost sprzedaży o 27 proc. - do 1,9 mld zł.

Mimo ostatniego boomu, handel internetowy w Polsce wciąż stanowi tylko ok. 2 proc. sprzedaży detalicznej. We Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii jest to 7 – 8 proc.

amk//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane