• rozwiń

CNN: Koniec współpracy z Reuterem

CNN: Koniec współpracy z Reuterem
Foto: TVN24 Foto: CNN rezygnuje ze współpracy z agencją Reutera

Amerykańska telewizja CNN od piątku przestaje korzystać z serwisu informacyjnego brytyjskiej agencji Reutera. Z powodu cięć wydatków po 27 latach kończy się współpraca Reutera i CNN należącego do koncernu medialnego Time Warner Inc.

CNN zrezygnuje z depesz, serwisu zdjęciowego i materiałów telewizyjnych brytyjskiej agencji. Władze telewizji poinformowały, że chcą bardziej polegać na własnych materiałach niż na informacjach agencji, a także mieć większą kontrolę nad swoim produktem. Telewizja zacznie natomiast wykorzystywać serwisy agencji Associated Press.

- Tu chodzi o nas, nie o Reutera - powiedział rzecznik CNN Nigel Pritchard. - Chcemy obciąć część wydatków przeznaczonych na korzystanie z agencji - dodał. Nie sprecyzował, ile CNN zamierza wydać pieniędzy, aby rozszerzyć swój własny serwis.

Ten krok to część planu CNN, która chce nadawać w technologii high-definition. Z tego powodu wszystkie materiały Reutera musiałyby być dostosowywane do nowego formatu.

Prezes Reuters Media, Chris Ahearn, powiedział, że komercyjne porozumienie z telewizją przestało być możliwe po "okresie zażartych dyskusji". - Nie ma to nic wspólnego z jakością naszych przekazów - dodał.

Ahearn przyznał, że rozumie politykę CNN. Podkreślił, że takie organizacje chcą dotrzeć do nowej generacji odbiorców, która pragnie korzystać z serwisów informacyjnych nie tylko w telewizji, ale także przez telefony komórkowe i Internet. - Mamy jednak nadzieję, że będziemy jeszcze mieć okazję pracować z CNN - powiedział Ahearn.

jk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane