• rozwiń

Citroen musi naprawić wadliwe auta

Citroen musi naprawić wadliwe auta

Uwaga kierowcy jeżdżący Citroenami. W niektórych modelach C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy (ESP) - poinformował w poniedziałek UOKiK. Producent zobowiązał się do bezpłatnych napraw.

Spółka poinformowała, że w niektórych samochodach Citroen C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy. Wada polega na nieszczelności złączy bloków ABS i ESP co w konsekwencji może spowodować zapalnie się układów znajdujących się pod maską pojazdu. Niebezpieczeństwo takie istnieje w szczególności w okresie zimowym.

Wada dotyczy samochodów: Citroen C4 wyprodukowanych pomiędzy wrześniem 2005 roku i październikiem 2006 roku oraz Citroen C4 z ESP wyprodukowanych do października 2006 roku. Szacuje się, że w Polsce jest to ok. 1608 pojazdów Citroen C4 i 1206 samochodów Citroen C4 z ESP.

Spółka poinformowała prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zobowiązuje się do przeprowadzenia bezpłatnej naprawy wszystkich wadliwych aut. Citroen powiadomi listownie ich posiadaczy o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane