• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ciężarówki zablokują drogi do kurortów?

Ciężarówki zablokują drogi do kurortów?

Tiry mogą stanąć w poprzek dróg do miejscowości turystycznych. Przewoźnicy z Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu chcą zaprotestować przeciwko zakazowi ruchu ciężarówek w godzinach największego upału.

Zakaz wprowadzony w tym tygodniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obowiązuje na drogach województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Ciężarówki nie mogą jeździć tamtejszymi drogami w godzinach od 11 do 22.

Przeciwko zakazowi protestuje też Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Transportowych. Przewoźnicy skarżąc się na decyzje GDDKiA podkreślają, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie tego typu ograniczenia są stosowane. Przypominają, że w zeszłym roku ministerstwo zapewniało, że zakaz nie będzie już stosowany i tegoroczna decyzja z 18 lipca zaskoczyła ich.

Przewoźnicy twierdzą, że zakaz ruchu ciężarówek naraża ich firmy na straty i jest niekorzystny dla polskiej gospodarki. Ponadto firmom transportowym grożą kary za niewywiązywanie się ze zobowiązań - a w konsekwencji utrata wiarygodności. Jako kolejny negatywny skutek wskazują zagrożenie bezpieczeństwa na drogach, ponieważ kierowcy ciężarówek nie są w stanie odpocząć w ciągu dnia, a o 22-ej - kiedy zakaz juz nie obowiązuje - ruszają jednocześnie na drogi. Bolesław Milewski z POZPD mówi, że związek zastanawia się nad złożeniem doniesienia do prokuratury w tej sprawie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane