• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Ciężarówki RiCo blokują krajową "trójkę"

Ciężarówki RiCo blokują krajową "trójkę"
Foto: TVN24 Foto: Ciężarówki RiCo blokują krajową "trójkę"

16 samochodów ciężarowych firmy RiCo w ramach akcji protestacyjnej jedzie drogą krajową nr 3 na trasie Polkowice - Lubin. Droga nie jest zablokowana, są jednak utrudnienia w ruchu. Kierowcy domagają się przyjazdu minister pracy do Polkowic.

Protestujący domagają się natychmiastowej pomocy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, włącznie z przyjazdem minister Jolanty Fedak do Polkowic - wynika z komunikatu Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Kierowcy chcą też, by "to rząd już teraz wypłacił wszystkim okradzionym przez nieuczciwego pracodawcę pracownikom należności z tytułu zaległych wynagrodzeń, a sam wierzytelność pozyskał od syndyka masy upadłościowej".

Z Polkowic do Lublina i z powrotem

Ciężarówki firmy RiCo jadą z Polkowic do Lubina. Poruszają się prawnym pasem jezdni, dlatego ruch nie jest całkowicie zablokowany. Po dotarciu do Lubina kierowcy wrócą tą samą trasą do Polkowic. Przejazd zabezpieczają funkcjonariusze.

Lewy pas drogi nie jest zablokowany. Ze względu na utrudnienia, policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Wniosek o upadłość RiCo

Niemiecka firma spedycyjna RiCo 5 marca ogłosiła upadłość. Działająca w Niemczech i wschodniej Europie RiCo przyznała, że ma wielomilionowe zobowiązania, a długów nie jest w stanie ściągać w terminie. PRP jest spółką-córką firmy RiCo.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane