• rozwiń

Ciech zwalnia. Po przejęciu przez Kulczyka

Ciech zwalnia. Po przejęciu przez Kulczyka
Foto: Materiały prasowe Foto: Zwolnienia dotkną Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna

Ciech rozpoczął procedurę zwolnień grupowych w spółce zależnej Organika-Sarzyna, produkującej środki ochrony roślin. Do końca listopada tego roku planowane jest zwolnienie do 90 pracowników. Od początku czerwca KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments kupił 26.952.052 akcji Ciechu, co daje ok. 51,14 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Zwolnienia mają nastąpić w okresie od 28 lipca do 30 listopada 2014 roku. Wcześniej kupnem Organiki-Sarzyny była zainteresowana Grupa Azoty, jednak po ogłoszeniu wezwania na Ciech proces sprzedaży został wstrzymany, inwestorowi zależało bowiem na pozostawieniu tych aktywów w grupie.

"Przyczynami planowanego zwolnienia grupowego jest w szczególności konieczność wprowadzenia zmian organizacyjnych bez dodatkowych inwestycji, mających na celu podniesienie efektywności pracy poprzez zmianę organizacji pracy, zakresu zadań pracowników, przeniesienia pracowników pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi spółki zależnej, modyfikację zakresów zadań poszczególnych pracowników oraz w konsekwencji oczekiwaną przez spółkę zależną redukcję kosztów działalności w obszarze kosztów pracy" - poinformowała spółka.

Organika-Sarzyna na sprzedaż?

Już wcześnie Prezes Ciechu Dariusz Krawczyk zapowiadał, że konieczna będzie dalsza restrukturyzacja grupy, która ma doprowadzić do poprawy efektywności Ciechu. Ciech i jego nowy inwestor pracują nad strategią, której zręby mają być gotowe do końca lipca.

Kilka dni temu prezes Synthosu, Tomasz Kalwat powiedział, że również Synthos byłby zainteresowany kupnem Organiki-Sarzyny od Ciechu, gdyby aktywa te zostały wystawione na sprzedaż.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane