• rozwiń

Chwyć za sztabę, wybij własną monetę

Jeszcze tylko do godziny 16 w niedzielę można zwiedzać siedzibę Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Wejście dla gości umiejscowione jest od strony pl. Powstańców Warszawy. Tam też postawiono namioty, w których znajduje się plac zabaw oraz inne atrakcje przygotowane dla najmłodszych.

Prezentacje ważących ponad 12 kg sztab złota, wystawy cennych monet, banknotów i zabytkowych maszyn liczących oraz zabawy edukacyjne dla dzieci - to niektóre z atrakcji czekających na gości odbywających się w weekend dni otwartych Narodowego Banku Polskiego.

Wszystko o pieniądzach

Bank jest odwiedzany przez licznych mieszkańców stolicy już od sobotniego przedpołudnia. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się prezentacje sztab złota. Chętni mogą wziąć do ręki ważącą 12,5 kg sztabę. Jak podaje NBP, złoto stanowi obecnie niewielką część rezerw, którymi zarządza bank. Większość z około 100 ton polskiego złota znajduje się w depozycie w Banku Anglii.

Zainteresowaniem zwiedzających cieszą się również pokazy straży bankowej na dziedzińcu NBP, a także prezentacje służących do przewozu dużych sum pieniędzy bankowozów.

Na osoby, które odwiedzą bank, czekają także przekąski, słodycze oraz drobne upominki. Na stanowisku mincerzy wybijane są specjalne żetony okolicznościowe.

Jak informuje NBP, każdy z gości może zwiedzać bank samodzielnie, gdyż przy wejściu otrzyma specjalny przewodnik z dokładnym planem i opisem wszystkich atrakcji.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane