• rozwiń

Chrysler made in China

Chiński koncern samochodowy Chery podpisał porozumienie z amerykańskim Chrysler Group. Nowy partner będzie w produkował w Państwie Środka małe, osobowe samochody przeznaczone m.in. na rynek USA i Europy.

Pierwsze wytwarzane w Chinach samochody amerykańskiego koncernu już za rok trafią do Ameryki Łacińskiej i Europy Wschodniej. W Stanach Zjednoczonych samochody te pojawią się za dwa lata. Chrysler chce produkować w Chinach kilkaset tysięcy aut rocznie.

Przenosiny do Chin to pomysł na ratowanie podupadającego amerykańskiego koncernu samochodowego. W połowie maja tego roku niemiecki Daimler rozstał się z Chryslerem, właśnie z powodu problemów finansowych amerykańskiej firmy.

Chiński koncern Chery powstał w 1997 r. W ubiegłym roku wyprodukował 350 tysięcy samochodów. Dla Chińczyków współpraca z Chryslerem to też okazja do wypromowania i zwiększenia światowej sprzedaży własnych modeli aut. Chrysler nie jest pierwszym amerykańskim producentem samochodów mającym swoje fabryki w Chinach, ale jako jedyny będzie tam produkował auta mające trafić na rynek inny niż chiński.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane