• rozwiń

Chrome atakuje internet

- Sieć ewoluowała dramatycznie, podczas gdy architektura przeglądarek internetowych jest nadal bardzo podobna do pierwszej przeglądarki Netscape - uważa wiceprezydent firmy Google Sundar Pichai. Dlatego Google wypuścił nową przeglądarkę - Chrome.

- W zasadzie więcej czasu spędzamy używając przeglądarki, niż jeżdżąc samochodem - dodaje Brian Rakowski, szef projektu w Google.

Dlatego Chrome, przeglądarka dostępna w 43 językach, ma w założeniach projektantów umożliwiać ściąganie plików i stron www szybciej niż inne przeglądarki. Łatwiejsza jest też nawigacja - nawet gdy jedno z okienek się zawiesi, można pracować dalej.

Ulepszony jest też system wyszukiwania informacji. Od teraz poszukiwaną frazę wystarczy wpisać w pasek adresu i gotowe. - Połączyliśmy dwa okienka razem. Nazywamy to "Omni Box" - mówi Ben Godger, inżynier z Google.

Świeże spojrzenie na internet

Firma nazwała Chrome "świeżym spojrzeniem" na świat przeglądarek internetowych, które są "15-letnią technologię wykorzystującą 25-letni software".

Zdaniem Siergieja Brina, współzałożyciela Google, pora zmienić punkt widzenia na świat komputerów. - Myślę, że systemy operacyjne są starym sposobem na postrzeganie świata - mówił Brin, którego ideą jest przeniesienie wszystkiego na komputerze osobistym w sieć.

- Liczba programów, których używa się tylko na swoim komputerze, kurczy się - uważa Brin.

Czytaj więcej o nowej przeglądarce

Czekamy na Wasze opinie o nowym produkcie Google, wkrótce pojawi się też nasza recenzja Chrome.

mtom//kwj,iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane