• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Chiny oszczędzają. Będą mniejsze porcje w urzędowych stołówkach

Chiny oszczędzają. Będą mniejsze porcje w urzędowych stołówkach
Foto: sxc.hu Foto: Marnowanie jedzenia jest powszechne wśród chińskich urzędników

Dla chińskich urzędników nastała era zaciskania pasa. Stołówki w urzędach będą miały obowiązek serwować mniejsze porcji prostego jedzenia. Pekin walczy w ten sposób z wystawnym stylem życia wśród przedstawicieli władz.

"Urzędnikom nie zezwala się na organizowanie bankietów, czy na nadmierne objadanie się pod pretekstem zwoływania zebrań i odbywania szkoleń" - podała chińska agencja powołując się na rządowy okólnik.

Proste, ale pożywne

Urzędowe stołówki będą odtąd wydawać mniejsze porcje "prostego, lecz pożywnego" jedzenia, a w widocznych miejscach wywieszone zostaną hasła namawiające, aby nie marnować jedzenia. Wyznaczeni pracownicy będą sprawdzać, czy urzędnicy stosują się do tych zaleceń, i będą głośno krytykować opornych.

Marnowanie jedzenia jest powszechne wśród urzędników z powodu ich "okazałego stylu życia i braku nadzoru" nad nimi - podała Xinhua.

Walka z korupcją

Na początku marca władze w Pekinie zakazały członkom chińskiego parlamentu uświetniania roboczych obiadów wykwintnymi daniami i trunkami oraz przyjmowania kosztownych prezentów.

Władze od ubiegłego roku prowadzą zakrojoną na wielką skalę walkę z korupcją i ekscesami wśród urzędników, które są w Chinach jest powodem powszechnego niezadowolenia społecznego - przypomina agencja Reutera. Akcja, rozpoczęta przez prezydenta Xi Jinpinga krótko po objęciu przez niego władzy, objęła członków rządzącej Komunistycznej Partii Chin na wszystkich szczeblach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane