• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Chiny oskarżają USA o cyberszpiegostwo

Chiny oskarżają USA o cyberszpiegostwo
Foto: Google Foto: Chiny oskarżyły Stany Zjednoczone o "pozbawioną skrupułów" inwigilację cybernetyczną

Chiny oskarżyły Stany Zjednoczone o "pozbawioną skrupułów" inwigilację cybernetyczną, w tym o prowadzone na wielką skalę komputerowe ataki na chiński rząd i chińskie przedsiębiorstwa - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

W raporcie przygotowanym przez Chińską Akademię Cyberprzestrzeni podkreślono, że amerykańskie operacje szpiegowskie wychodzą daleko poza potrzeby walki z terroryzmem. Stanom Zjednoczonym zarzucono "całkowity brak poszanowania uczciwości".

Raport zatytułowany "Rejestr globalnej inwigilacji Ameryki" (America's Global Surveillance Record) został opublikowany tydzień po oskarżeniu przez USA pięciu chińskich wojskowych o hakerskie włamania do komputerów firm amerykańskich i kradzież tajemnic handlowych.

Ataki na wielką skalę

Chiński raport oskarża USA o "dokonywanie ataków cybernetycznych na wielką skalę" przeciwko Chinom. "Wśród celów amerykańskiej inwigilacji jest chiński rząd i chińscy przywódcy, chińskie przedsiębiorstwa, instytuty naukowe, zwykli internauci i wielka liczba użytkowników telefonów komórkowych" - napisano, wymieniając firmę Huawei Technologies, resorty spraw zagranicznych i handlu, popularny komunikator internetowy firmy Tencent Holdings.

"Operacje szpiegowskie USA penetrują każdy zakątek Chin" - głosi raport, w którym odnotowano m.in. doniesienia zagranicznej prasy na temat dokumentów, ujawnionych przez byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Edwarda Snowdena.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane