• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Chiny nie ulegną

Chiny nie ulegną
Foto: TVN24 Foto: Rząd Chin wierzy, że kraj utrzyma wysokie tempo wzrostu gospodarczego

Chiny są przekonane, że nie ulegną obecnemu światowemu kryzysowi finansowemu i zamierzają blisko współpracować z innymi państwami, aby stać na straży globalnego systemu pieniężnego - zapewnia przedstawiciel rządu w Pekinie.

- Rząd chiński zamierza umacniać współpracę z innymi państwami, aby sprostać globalnemu kryzysowi i promować stabilność globalnego rynku gospodarczego i finansowego - tak oficjalna agencja informacyjna Xinhua przytaczała słowa chińskiego wicepremiera Wang Qishana, skierowane do byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera.

Wang dodał, iż priorytetem Chin jest skuteczne rozwiązywanie własnych problemów i aby rząd mógł nadal utrzymywać "stabilne i relatywnie wysokie" tempo wzrostu ekonomicznego.

Jak donosi Reuters, każde spowolnienie gospodarki w Europie i USA ma wpływ na chiński eksport i zmniejsza tempo wzrostu gospodarczego w Chinach. Wicepremier Wang zwrócił jednak uwagę, iż wewnętrzny rynek chiński ma ogromny potencjał.

Premier Chin Wen Jiabao powiedział wcześniej, iż najlepsze, co jego kraj może zrobić w obecnej sytuacji, to utrzymać aktywność czwartej co do wielkości światowej gospodarki.

kap/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane