• rozwiń

Chiny: Nie bójcie się naszego jedzenia

Chiny: Nie bójcie się naszego jedzenia

Chińskie produkty wciąż na cenzurowanym. Jednak władze z Wielkim Murem zapowiadają, że aby zapewnić odpowiednią jakość wyżywienia podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie, zastosują specjalny system monitorujący żywność.

Monitoring miałby objąć wyroby żywnościowe od momentu produkcji poprzez transport. Chińczycy tworzą czarne listy fabryk, które naruszają normy przy produkcji. Dotychczas jest na nich ponad 400 wytwórców.

Informację dotyczącą programu monitoringu żywności przedstawiono na dwa dni przed galą uświetniającą odliczanie czasu do Igrzysk w Pekinie, które rozpoczynają się 8 sierpnia 2008 roku z udziałem 10,5 tys. sportowców.

- Jesteśmy przekonani, że żywność będzie bezpieczna. Pekin był gospodarzem wielu imprez i wówczas nie mieliśmy z tym żadnych kłopotów - powiedział Wang Wei, przedstawiciel komitetu organizacyjnego IO w Pekinie. - Każdy pokarm wjeżdżający do olimpijskiej wioski i nie tylko tam - będzie oznaczony kodem jakości - dodał.

Wang zapewnił też, że w czasie igrzysk będą monitorowane restauracje i sprzedawcy - aby każdy przebywający w Pekinie mógł być pewien, że kupowana żywność jest dobrej jakości.

Media przypominają, iż Chińczycy ukarali 429 producentów za wytwarzanie produktów zawierających niebezpieczne substancje. Wśród nich są dwie firmy, których produkty dla zwierząt doprowadziły do śmierci kilkunastu psów i kotów w Ameryce Północnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane