• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Chiny mogą wyłączyć systemy USA. Zagrożona energetyka, linie lotnicze i banki

Chiny mogą wyłączyć systemy USA. Zagrożona energetyka, linie lotnicze i banki
Foto: sxc.hu Foto: Szef NSA ostrzegł przed możliwym zagrożeniem

Chiny i "prawdopodobnie jeden lub dwa" inne kraje mają zdolność do zaatakowania i możliwego wyłączenia systemów komputerowych amerykańskich dostawców energii, sieci lotniczych i spółek finansowych - podkreślił Mike Rogers, dyrektor NSA, amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

Reuters podkreśla, że podczas spotkania z Komitetem ds. zagrożeń cybernetycznych Izby Reprezentantów Rogers powiedział, że cyfrowi napastnicy są w stanie przeniknąć do systemów i przeprowadzić misje "zwiadowcze", aby sprawdzić, w jaki sposób systemy i sieci są ze sobą połączone.

- Ten dostęp może zostać wykorzystany przez państwa, grupy osób lub kogoś pojedynczego do tych celów - zaznaczył Rogers. Dodał, że Chiny są jednym z krajów z taką właśnie możliwością. Ale są też inni - dodał.

Walczą i zabraniają

Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Hong Lei zapewnił, że chiński rząd "zabrania" ataków hakerskich i często staje się ofiarą takich ataków pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.

Jak zauważa Reuters, szef NSA mówi na temat możliwych zagrożeń dwa dni po tym, jak Ustawa o zakończeniu przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa masowego zbierania danych o rozmowach telefonicznych Amerykanów nie uzyskała większości w Senacie USA.

Projekt nazwany "USA Freedom Act" przewidywał ograniczenie uprawnień NSA do uzyskiwania od operatorów danych o połączeniach telefonicznych do przypadków dochodzeń przeciwko konkretnym osobom podejrzanym o terroryzm.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane