• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Chiny boją się hakerów. Zarządzają kontrolę

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Chiny zarządziły przegląd rządowych systemów komputerowych pod kątem poziomu zabezpieczania "wrażliwych danych". Kontrola będzie obejmować obszary związane z bezpieczeństwem narodowym i interesem publicznym - poinformowała w czwartek agencja Xinhua.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej państwowej agencji prasowej podkreślono, że niektóre państwa i firmy "czerpią korzyści z monopolu na zbieranie, na masową skalę, wrażliwych danych" nielegalnie pozyskiwanych od chińskiego rządu i przemysłu. Nie wyszczególniono jednak o jakie podmioty chodzi.

Oskarżenia o szpiegostwo

Xinhua podkreśliła jednocześnie, że w przeszłości wielokrotnie dochodziło do prób włamania się do sieci zarządzanych przez chińskie organy władzy.

Agencja Reutera przypomina, że Pekin podjął tę decyzję w tygodniu, w którym doszło do poważnego ochłodzenia relacji na linii Chiny - Stany Zjednoczone. W poniedziałek Waszyngton postawiły pięciu oficerom sił zbrojnych Chin zarzut prowadzenia szpiegostwa komputerowego wobec amerykańskich firm w celu zdobycia tajemnic handlowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane