• rozwiń

Chiński gigant budowlany w Kielcach

Chiński gigant budowlany w Kielcach
Foto: TVN24.pl Foto: Chiński gigant pomoże polskiemu budownictu

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisze we wtorek w Pekinie porozumienie o współpracy z CIIC - jedną z największych firm budowlanych na świecie.

Dwa tygodnie temu w kancelarii premiera minister budownictwa spotkał się delegacją chińską i prezesem CIIC dr Wangiem. Jak wyjaśnia Lubawski, właśnie podczas niego zapadła decyzja, że Chińczycy zainwestują w Kielcach. Wcześniej pod uwagę brano także Gdańsk, Warszawa i Łódź.

Juz jutro prezydent Kielc leci do Pekinu. Tam, zgodnie z tamtejszym zwyczajem, w obecności władz chińskich, podpisane zostanie porozumienie. - Będzie to miało formę spółki, w której udziały będzie miało miasto Kielce i Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni - powiedział prezydent Kielc. Nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów umowy i oznajmił, że zrobi to dopiero po powrocie z Chin.

W maju Lubawski mówił o perspektywach kielecko-chińskiej współpracy gospodarczej podczas otwarcia wystawy "Azja spotyka Europę Wschodnią". Twierdził wówczas, że miasto chce zaangażować potencjał wykonawczy CIIC w budownictwie drogowym.

Według Lubawskiego CIIC buduje m.in. 17 z 31 powstających obecnie w Chinach obiektów sportowych, a także autostrady i drogi.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane