• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Chiński apetyt na Volvo

Chiński apetyt na Volvo
Foto: TVN24 Foto: Kupnem należącej do Forda marki zainteresowane sa chińskie koncerny

Chińczycy zainteresowani kupnem Volvo. Jak donosi "The Wall Street Journal", chińska firma motoryzacyjna BAIC - która ostrzyła sobie zęby także na Opla - jest zainteresowana kupnem szwedzkiej marki Forda. To nie jedyna firma z Chin, która jest zainteresowana Volvo.

Według gazety, zespół menedżerów z BAIC lada dzień spotka się z zarządem Volvo w siedzibie firmy w Szwecji. BAIC to piąty co do wielkości producent pojazdów w Chinach. Wśród innych chętnych na szwedzką markę Forda jest też między innymi chińska firma Geely Automobile Holdings i chiński partner Forda, firma Czonking Czangan Automobile.

Sprzedaż Opla nie przesądzona

Wcześniej firma BAIC pojawiała się w europejskich mediach w kontekście kupna Opla, a jak się okazuje niemiecki minister gospodarki nie wykluczył, że rozmowy General Motors z Magną i Sbierbankiem skończą się fiaskiem, a wtedy BAIC wróci do gry o Opla.

Karl-Theodor zu Guttenberg powiedział, że sprzedaż Opla Magnie i Sbierbankowi nie jest wcale przesądzona, a rząd w Berlinie wciąż rozmawia z innymi potencjalnymi inwestorami dla Opla. dodał, że negocjacje General Motors z konsorcjum Magny i Sbierbanku mogą zakończyć się fiaskiem.

Minister nie podał nazw wszystkich inwestorów, ale wymienił chiński koncern motoryzacyjny BAIC. Dodał, że ma nadzieję, iż ze starań o Opla nie zrezygnuje też włoski Fiat. Takie właśnie zamiary firmy z Turynu potwierdził premier Włoch, Silvio Berlusconi.

GM pod koniec maja osiągnął w sprawie Opla wstępne porozumienie z austriacko-kanadyjską Magną i Sbierbankiem. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia ma być rosyjska firma motoryzacyjna GAZ, której Sbierbank może przekazać swoje udziały.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane