• rozwiń
  • WIG20 2178.45 -1.30%
  • WIG30 2477.89 -1.26%
  • WIG 57883.43 -0.96%
  • sWIG80 11660.92 +0.44%
  • mWIG40 3759.60 -1.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:13

Dostosuj

Chińczycy boją się promieniowania

Chińczycy boją się promieniowania
Foto: wikipedia.org Foto: W ubiegłym roku przez nabrzeżą portu w Szanghaju przeszło 29 milionów znormalizowanych konternerów

Władze w Szanghaju nakazały dokładną kontrolę poziomu radioaktywności wszystkiego, co trafia do tego portowego miasta z Japonii - zarówno towarów (w tym żywności), jak i ludzi - donoszą w środę chińskie media.

Według tych doniesień na stronach instytucji o nazwie Shanghai Entry-Exit Inspection and Quarantine Bureau pojawiło się ogłoszenie w tej sprawie, które później zostało zdjęte. Jednak w internetowym wydaniu gazety "Dziennik Ludowy" podano listę towarów, które urzędnicy chcą poddawać kontroli radioaktywności. Jak dodano, ma to związek z narastającymi problemami po eksplozjach i pożarach w japońskich elektrowniach jądrowych.

Wśród towarów objętych kontrolą dziennik wymienia owoce morza, zboża wodę pitną, a także kontenery, pocztę, pojazdy i personel przybywający z Japonii. Jak dodano, w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek problemów towary i ludzie mają zostać poddani kwarantannie.

Jak podaje agencja Reutera, jej rozmówca z szanghajskiej instytucji przyznał, że ogłoszenie o takich środkach zostało zamieszczone na stronach internetowych, a potem zdjęte, bowiem spodziewane jest wprowadzenie podobnych środków przez podobne państwowe biuro. Chińska General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine (AQSIQ) przyznała jednak jedynie, że zalecono lokalnym organom wzmożenie kontroli w portach pod kątem radioaktywności.

Szanghaj stał się ostatnio największym kontenerowym portem świata. W ubiegłym roku przeszło na jego nabrzeżach przeładowano ponad 29 milionów sztuk standardowych, 40-stopowych kontenerów.

KATAKLIZM W JAPONII - CZYTAJ - RELACJA MINUTA PO MINUCIE

PRZECZYTAJ TAKŻE O WYDARZENIACH W JAPONII W PONIEDZIAŁEK, NIEDZIELĘ, SOBOTĘ I PIĄTEK

AMATORSKIE NAGRANIA Z TRZĘSIENIA ZIEMI

JAK BUDUJĄ JAPOŃCZYCY – TECHNOLOGIE NA WSTRZĄSY

TRZĘSIENIA ZIEMI – CZYTAJ WIĘCEJ

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane